„Produkujesz rocznie 315 kilogramów śmieci!”

7 czerwca 2013

Dziś w „Gazecie Krakowskiej” o budowaniu świadomości konsumenckiej, o dokonywaniu właściwych wyborów podczas robienia zakupów oraz o szkodliwości palenia śmieci.

czytaj dalej


Trzeci artykuł ekoedukacyjny w „Gazecie Krakowskiej”

31 maja 2013

Właśnie ukazał się kolejny tekst z cyklu artykułów edukacyjnych „Czy butelka PET ma szanse stać się bluzą polarową?”. Tym razem z artykułu dowiemy się co się dzieje z naszymi posegregowanymi odpadami.

czytaj dalej


Mobilne billboardy

27 maja 2013

W ramach promocji kampanii „Segregujesz-Odzyskujesz” podczas ostatnich dwóch weekendów: 18-19.05 i 25 – 26.05, w trasę po Małopolsce wyruszyły samochody z mobilnymi ekranami movie-video, które przygotowała i zaprogramowała agencja Clipshop zajmująca się produkcją filmów i spotów reklamowych.

czytaj dalej


„By nie utonąć w śmieciach”

24 maja 2013

Właśnie w Gazecie Krakowskiej ukazał się drugi z serii artykułów edukacyjnych, „By nie utonąć w śmieciach”. Z tekstu dowiemy się jak należy segregować śmieci u źródła. Ile koszy powinniśmy mieć w domu? oraz jak nasze wybory konsumenckie podczas zakupów wpływają na środowisko.

czytaj dalej


Pierwszy artykuł ekoedukacyjny w „Gazecie Krakowskiej”

17 maja 2013

17 maja ukazał się w Gazecie Krakowskiej pierwszy z cyklu zaplanowanych artykułów edukacyjnych. „Reforma śmieciowa, czyli gospodarowanie odpadami” w prosty sposób tłumaczy zasadność zmiany ustawy oraz krótko opisuje i wyjaśnia zasady funkcjonowania nowego systemu gospodarki odpadami w Małopolsce.

czytaj dalej


Rozpoczęcie emisji spotów na monitorach LCD w autobusach MPK w Krakowie

17 maja 2013 roku rozpoczęła się emisja spotów, promujących kampanię „Segregujesz-Odzyskujesz” na monitorach LCD w autobusach MPK w Krakowie. Projekt kampanii przygotowała specjalizująca się w reklamie świetlnej Agencja Reklamowa Grafol z Wrocławia.
czytaj dalej

Zrozumieć potrzebę segregacji odpadów

16 maja 2013

„Czy wiesz, że…recykling sześciu puszek to oszczędność energii równej spalaniu 1 litra paliwa?”. To tylko jedno z cyklu pytań „Czy wiesz, że…”, które mają pomóc zrozumieć Małopolanom potrzebę segregacji odpadów. Segregowanie odpadów jest bowiem uzasadnione nie tylko ekologicznie, ale także ekonomicznie.
czytaj dalej


Rozpoczęcie emisji spotów informacyjnych w Radiu Kraków i TVP 3

15 maja 2013

Właśnie rozpoczęła się  emisja spotów informacyjnych w Radiu Kraków i TVP 3.

czytaj dalej


Rusza kampania medialna

13 maja 2013

15 maja 2013 rusza kampania informacyjno-edukacyjna, która ma wspierać poszczególne kampanie prowadzone w gminach małopolskich, uświadamiające zmiany w systemie gospodarowania odpadami. Organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.
czytaj dalejcopyright by Województwo Małopolskie